Kadra

 

Kadrę dydaktyczną stanowią:

  • Doświadczeni konsultanci OpEx Group, którzy swoją wiedzę czerpali bezpośrednio od twórców założeń Six Sigma.
  • Uznani Master Black Beltowie, po wielostopniowej, międzynarodowej certyfikacji.
  • Trenerzy i konsultanci z dużym doświadczeniem praktycznym.
  • Pracownicy naukowo-dydaktyczni Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z dużym doświadczeniem szkoleniowym.

Opiekunem naukowym Studiów jest prof. dr hab. Mieczysław Przybyła – Kierownik Katedry Teorii Organizacji i Zarządzania

Kierownikiem Studiów jest dr Marek Krasiński, który tematyką lean managementu interesuje się nieprzerwanie od 2007 roku.
Dr Krasiński jest autorem wielu publikacji związanych z możliwościami stosowania japońskich koncepcji zarządzania w polskim obszarze kulturowym, w tym książki pt. „Kulturowe uwarunkowania wykorzystania japońskich koncepcji, metod i technik zarządzania”. Jest autorem pierwszych w Polsce publikacji związanych z możliwością stosowania metodyki Kanban w zarządzaniu projektami IT i non-IT oraz autorskiej metodyki diagnozowania przygotowania organizacji do wdrożenia lean. Certyfikowany OpEx Six Sigma Green Belt. Realizował projekty m.in. dla Toyota Motor Industries Poland, Bridgestone Diversified Products Poland. LG Display, Guenther Polska, PHP MOCHNIK.
W Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu prowadzi zajęcia z japońskich metod zarządzania na różnych studiach podyplomowych, na studiach stacjonarnych oraz niestacjonarnych oraz sprawuję opiekę nad Kołem Naukowym KAIZEN.
Jako ekspert, dr Marek Krasiński regularnie bierze udział w szkoleniach oraz sesjach treningowych na całym świecie. W ostatnim czasie prowadził prelekcję podczas Letniej Szkoły Lean Management w Wolfsburgu oraz szereg sesji treningowych podczas 1st Japan Kaizen Tour w Japonii, gdzie także wygłosił otwierającą mowę w Ambasadzie RP w Tokio. Został także zaproszony z wykładem przez SHOKOKAI (związek japońskich pracodawców w Polsce), które skupia niemal 90 firm japońskich działających w Polsce.

kkornicka (105x158)Katarzyna Kornicka – absolwentka kierunku Zarządzanie Systemami Produkcyjnymi na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Certyfikowany Six Sigma Master Black Belt. Ukończyła ponad dwuletni program szkoleniowy Global OpEx Six Sigma Master Black Belt zakończony dwustopniową certyfikacją. Założyciel OpEx Group, trener i konsultant z wieloletnim doświadczeniem, szczególnie w zakresie wykorzystania planowych eksperymentów do optymalizacji procesów.
Prowadziła projekty doskonalące m.in. dla Whirlpool Corp., Zelmer S.A., Mondelez Polska Production, LG Display Poland, LG Chem Poland, Rockwell Automation, EBCC, Corning Optical Communications, Cargotec Poland, Ferrosan Medical Devices, TRW Automotive.

 

wflorek (105x158)Wojciech Florek – absolwent kierunku Technologia Tworzyw Sztucznych na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej. Certyfikowany Six Sigma Master Black Belt. Ukończył ponad dwuletni program szkoleniowy Global OpEx Six Sigma Master Black Belt zakończony dwustopniową certyfikacją. Założyciel OpEx Group, trener i konsultant z wieloletnim doświadczeniem, szczególnie w zakresie wykorzystania technik i narzędzi Robust Design w fazie projektowania wyrobów i procesów.
Prowadził projekty doskonalące m.in. dla Whirlpool Corp., Zelmer S.A., Sonion Polska, Embraco Slovakia, Robert Bosch, Farm Frites Poland, Mondelez Polska Production, Rockwell Automation, Corning Optical Communications, Ferrosan Medical Devices, TRW Automotive.

 

Kamila Lachowicz pracuje dla jednej z międzynarodowych korporacji we Wrocławiu. Część jej zadań zorientowana jest na szkolenia i rozwój, część na księgowość. Wcześniejsze doświadczenia zawodowe opierały się głównie na przeprowadzeniu procesów rekrutacji i rozwoju pracowników. Jako absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu była trenerem międzynarodowego programu edukacyjnego Odyseja Umysłu w ramach którego w 2009 roku zdobyła ze studentami tytuł Wicemistrzów Świata, obecnie jest sędzią w konkursach krajowych i ogólnopolskich. Jest także tutorem i trenerem Akademii Przyszłości w Stowarzyszeniu WIOSNA. Na swoich szkoleniach doradza jak szukać, oceniać i rozwijać umiejętności oraz talenty. Pasją Kamili jest kreatywność, sposoby jej wykorzystania w biznesie i rozwoju osobistym oraz firmowym.

 

jjaniszewskiJan M. Janiszewski – Uczestnik studiów doktoranckich w Kolegium Ekonomiczno Społecznym SGH. Autor licznych artykułów i opracowań z zakresu kaizen, lean management, zarządzania jakością oraz międzynarodowych stosunków gospodarczych. Doświadczenie zdobywał realizując projekty z zakresu optymalizacji produkcji i staże w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Organizator konferencji, wizyt benchmarkingowych w kraju i za granicą (Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Japonia) i szkoleń z zakresu lean management. Swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół geopolityki, konkurencyjności międzynarodowej, kaizen, demografii oraz wpływu kultury na modele zarządzania. Posiada uprawnienia pedagogiczne do pracy nauczyciela. Ekonomista, inżynier i politolog z wykształcenia i zamiłowania, project manager z zawodu. Członek Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego i Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją.